Sprężarki śrubowe na zbiorniku KME C — urządzenia niezawodne i wydajne

24 stycznia, 2023
zawor bezpieczenswa sprezarki
142
Views

Użytkownicy sprężarek powietrza mogą wybierać z szerokiej gamy urządzeń, które mogą wytwarzać medium robocze w postaci sprężonego powietrza. Jeśli wymagane jest wysokie ciśnienie robocze, stosuje się sprężarki śrubowe. Dodatkowo istnieje możliwość dostarczenia sprężarek śrubowych ze zbiornikiem. Takie połączenie zapewnia dodatkowe opcje i zwiększa funkcjonalność kompresora. Wyjaśniamy zalety sprężarek śrubowych ze zbiornikiem oraz wyjaśniamy, do jakich zastosowań profesjonalnych najlepiej się nadają. Przedstawiamy też doskonałe sprężarki śrubowe na zbiorniku KME C.

Czym charakteryzują się sprężarki śrubowe na zbiorniku?

Sprężarki śrubowe to bardzo popularne urządzenia wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i produkcji do wytwarzania sprężonego powietrza. Ich mechanizm działania opiera się na zastosowaniu elementu śrubowego, którego zadaniem jest sprężanie powietrza dla uzyskania medium o wysokim ciśnieniu. Zastosowanie zbiorników ciśnieniowych, jako integralnej części urządzenia gwarantuje dostęp do medium roboczego o stabilnym ciśnieniu oraz stałej wydajności. W efekcie sprężarki śrubowe na zbiorniku z powodzeniem można zastosować w miejscach, gdzie istotny jest stały dostęp do sprężonego powietrza. Dodatkową zaletą kompresorów śrubowych na zbiorniku jest wysoka kultura pracy i niski poziom hałasu. Zastosowanie zbiornika niweluje pulsację medium oraz pozwala ograniczyć koszty zużycia energii elektrycznej. Co więcej, zbiornik pełni rolę magazynu sprężonego powietrza, które może być wykorzystane w razie wzrostu zapotrzebowania procesu na medium robocze. 

Sprężarki śrubowe są bardzo popularne w zastosowaniach sprężonego powietrza. Działają jako źródło medium roboczego o wysokim ciśnieniu dla całego systemu, łącząc się z jednym lub kilkoma użytkownikami za pomocą zaworu upustowego. Zawór wylotowy reguluje ciśnienie dostępne dla każdego odbiornika sprężonego powietrza. Ciśnienie może być zarówno stałe, jak i zmienne w zależności od aktualnych potrzeb. Instalacje sprężonego powietrza wyposażone w sprężarkę śrubową są bardzo wydajne. Świetnie sprawdzają się jako źródło zasilania zarówno narzędzi pneumatycznych, jak i zaworów sterujących.

Najważniejsze cechy sprężarek śrubowych na zbiorniku KME C

Sprężarki śrubowe na zbiorniku KME C to seria urządzeń produkowanych przez markę AG Kompressoren. Są to urządzenia śrubowe z wtryskiem oleju oraz napędem pasowym. Ich praca opiera się na zastosowaniu silników trójfazowych w klasie IE 3 o mocy 4-15 kW. W sprężarkach śrubowych na zbiorniku KME C przeniesienie napędu z wału silnika na wał zespołu śrubowego odbywa się przez przekładnię pasową. Jej zastosowanie zapewnia stabilne przenoszenie mocy w czasie pracy sprężarki. Dodatkowo producent zastosował w KME C regulowaną płytę wsporczą silnika elektrycznego, dzięki czemu możliwe jest prostsza i dokładna regulacja napięcia pasów. Zabieg ten zapobiega również powstawaniu naprężeń poprzecznych obracających się elementów. Połączenie wszystkich tych cech zapewnia niski poziom hałasu, a także łatwą obsługę i konserwację urządzenia.

Sprężarki KME C to jedno z niewielu urządzeń dostępnych na rynku, łączących w sobie wysoką klasę zastosowanych materiałów i komponentów w standardzie przemysłowym, jednak praktyczne i kompaktowe do zastosowań również poza przemysłowych. Kompresory KME C zostały stworzone, aby zaspokoić zapotrzebowanie na sprężone powietrze zarówno lokalnych odbiorców w zakładach przemysłowych, jak również w warsztatach i niewielkich zakładach produkcyjnych. 

Gdzie znajdą zastosowanie sprężarki śrubowe na zbiorniku

Dzięki swoim licznym zaletom zbiornikowe sprężarki śrubowe są idealnym rozwiązaniem do profesjonalnego zastosowania w przemyśle, produkcji i serwisie. Korzyści, jakie przynoszą, to nie tylko oszczędności, ale także zwiększony komfort i wydajność pracy. Profesjonalne zastosowanie sprężarek śrubowych na zbiorniku jest szczególnie zalecane tam, gdzie obowiązują wysokie standardy jakości i czystości sprężonego powietrza. Ponadto zbiornikowe sprężarki śrubowe doskonale spełniają wymagania w zakresie wydajności pracy i filtracji, ekologii oraz komfortu akustycznego dla pracowników. Są znacznie cichsze niż sprężarki tłokowe, dzięki czemu można je stosować bez oddzielnego pomieszczenia sprężarkowni. Ze względu na wiele zalet sprężarek śrubowych zbiornikowych trudno znaleźć granice ich profesjonalnego zastosowania w różnych branżach i gałęziach przemysłu.

Article Categories:
Technologie

Comments are closed.