Uchwyty podatne do szczotek do powierzchni Xebec

20 lutego, 2021
uchwyt
426
Views

Uchwyty podatne to profesjonalne zestawy dostosowujące pracę szczotek do powierzchni. Ich przemyślana konstrukcja zapewnia łatwą i szybką obróbkę metalowych powierzchni detalu. Dzięki korzystaniu z najlepszych materiałów, uchwyty Xebec sprawdzają się podczas najbardziej wymagających prac. Szeroka gama produktów marki Xebec to rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się doskonałym efektem obróbki – zarówno podczas prac ręcznych oraz zautomatyzowanych. Co zatem oferują i jak korzystać z uchwytów podatnych do szczotek do powierzchni Xebec?

Uchwyty podatne Xebec – wysoki komfort pracy

Uchwyty podatne są w pełni kompatybilne z centrami obróbczymi, maszynami CNC oraz innymi zmechanizowanymi urządzeniami, które pozwalają na obróbkę powierzchni metalowych oraz form. Dzięki wbudowanej sprężynie uchwyty zapewniają stabilność szczotek, co przekłada się na precyzję przeprowadzanych prac. Równomierna siła oddziałująca na strukturę obrabianej powierzchni zapewnia jednolite wykończenie. Istotną zaletą, która dodatkowo przekłada się na jakość obróbki jest także redukcja częstotliwości głębokości skrawania. 

W zależności od potrzeb, producent oferuje kilka modeli uchwytów podatnych. Model FH-BT 30 oraz FH-BT 40 to uchwyty pływające z trzonkiem typu BT. Ich doskonała jakość przekłada się na długi okres użytkowania oraz odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane przy produkcji liniowej, jak również podczas prac rzemieślniczych. Dzięki wsparciu maszyn CNC uchwyty wraz ze szczotkami do powierzchni Xebec gwarantują powtarzalność ruchów zapewniając dokładną obróbkę detali. Do bardziej wymagających powierzchni marka Xebec oferuje krótkie uchwyty podatne. Ich kompaktowy rozmiar pozwala uzyskać zamierzony efekt w miejscach o mocno ograniczonej długości narzędzia. Co ważne – z racji unikalnej konstrukcji – uchwyty podatne współpracują jedynie ze szczotkami marki Xebec.

Uchwyty podatne Xebec – jak z nich korzystać?

W trosce o bezawaryjne użytkowanie uchwytów podatnych producent nie zaleca ich użytkowania podczas obróbki przerywanej i skoków. W przypadku poziomych maszyn obróbczych urządzenie może nie zapewniać należytej siły ze względu na niski skok sprężyny. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności urządzenia należy ustawić szczotkę w pozycji pionowej względem obrabianej powierzchni. Ewentualny kontakt bocznej powierzchni szczotki ze strukturą detalu może spowodować uszkodzenie włosia, co wyeliminuje jej dalszą przydatność. 

W trakcie spoczynku maszyny należy podjechać zestawem obrabiającym do powierzchni detalu lub formy. Kolejny krok obejmuje ustawienie zakresu skrawania oraz przyciśnięcie wbudowanej sprężyny, która znajduje się w uchwycie podatnym. W celu rozpoczęcia obróbki należy włączyć maszynę i obracać narzędziem, by rozpocząć jego posuw.  Po zakończonej pracy należy zatrzymać zestaw obróbczy, jak również zakończyć jego posuw. 

Zautomatyzowany tryb pracy pozwala w kilka chwil cieszyć się idealną strukturą powierzchni metalu. Dzięki uchwytom podatnym szczotki Xebec zapewniają skrawanie, gratowanie oraz polerowanie na najwyższym poziomie. W zależności od indywidualnych potrzeb producent oferuje uchwyty dla szczotek o φ12 i φ16. 

Kompatybilne ze uchwytami szczotki do powierzchni Xebec to rozwiązanie na miarę wszelkich oczekiwań. Szeroki asortyment produktów pozwala dobrać właściwe narzędzie przeznaczone do danego zakresu prac. Ceramiczna struktura włosia zapewnia równomierną obróbkę, która skutecznie usuwa wszelkie niedoskonałości. Odporne na działanie wysokich temperatur szczotki cechują się wysoką precyzją, która wymaga jest w przemyśle produkcyjnym. Narzędzia Xebec od lat wykorzystywane są  przy produkcji narzędzi mechanicznych i elektrycznych, części samochodowych i hydraulicznych, jak również w przemyśle lotniczym i budowlanym. Profesjonalne uchwyty podatne do szczotek do powierzchni Xebec to sprawdzone rozwiązanie, które pozwala cieszyć się precyzyjną obróbką metalu. W celu wybrania optymalnego rozwiązania warto skonsultować swój wybór z ekspertem, który zwróci uwagę na każdy szczegół urządzenia. 

Źródło: S.T.M – Systemy i Technologie Mechaniczne

Article Categories:
Technologie

Comments are closed.