Czym kierować się wybierając meble do małej łazienki?

25 lutego, 2021
stolkar meble lazienkowe venezia 04
616
Views

Wydaje się, że im mniejsza przestrzeń, tym trudniej ją zorganizować, w szczególności podczas planowania aranżacji małej łazienki. Gdy już uporamy się z rozmieszczeniem armatury, przychodzi czas na wybór pasujących mebli. Co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu mebli do małej łazienki?

  • Proste bryły nadają lekkości

Wyobraźmy sobie niewielką łazienkę o powierzchni kilku metrów kwadratowych, w której umieszczono drewniane meble w stylu kolonialnym. Meble w małej łazience nie powinny być przesadnie dekoracyjne lub wyróżniać się skomplikowanymi bryłami. Im bardziej wymyślny kształt szafek, tym silniejszy efekt optycznego zmniejszenia łazienki. Wybierając meble do małej łazienki, warto zdecydować się na minimalistyczne, prostsze rozwiązania, które zagwarantują nam nadanie lekkości wnętrzom.

  • Jasne kolory i połysk powiększają 

Żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt optycznego powiększenia przestrzeni, warto zwrócić uwagę na kolorystykę mebli. Im jaśniejsze meble, tym pomieszczenie będzie wydawało się większe. W małej łazience doskonale sprawdzą się szafki i słupki w kolorze białym lub kremowym. Dla zwiększenia efektu małej-wielkiej łazienki, sięgnij po fronty lakierowane, które odbiją światło lamp. Jeśli zależy Ci na żywej kolorystyce wnętrza, możesz umieścić w nim ciekawe elementy dekoracyjne.

  • Ergonomia w przechowywaniu to podstawa

Największą zmorą niewielkich łazienek są dziesiątki przedmiotów leżących na szafkach, półkach i podłodze. Doskonałym rozwiązaniem, które umożliwia funkcjonalne zagospodarowanie małej łazienki, są systemy przechowywania. Dzięki temu schowasz wszystkie niezbędne płyny, detergenty i akcesoria higieniczne. Zastanów się, czy wybrane przez Ciebie meble mają możliwość montażu różnego rodzaju przegródek i schowków. 

  • Meble modułowe łazienkowe do każdej łazienki

Wiele małych łazienek charakteryzuje się specyficznym rozkładem pomieszczenia lub niestandardowym kształtem. W konsekwencji, wiele gotowych mebli łazienkowych nie pasuje do części pomieszczeń. Meble systemowe (modułowe) do łazienki pozwalają łatwo i szybko zaprojektować nawet najbardziej skomplikowaną aranżację. Dzięki temu, zaoszczędzisz czas i wybierzesz produkty idealnie pasujące pod względem rozmiarów, kształtów i kolorów. 

Projektowanie wystroju małej łazienki nie jest takie trudne! Jeśli jednak wciąż nie masz pewności, jakie meble do łazienki pasują do niewielkiej przestrzeni, sprawdź ofertę dostępną w katalogach producentów mebli.  Specjaliści z branży meblarskiej pomogą Ci zaprojektować Twoje wymarzone wnętrze.

Źródło: Stolkar – producent szafek łazienkowych

Article Categories:
Dom i ogród

Comments are closed.