Sprężarka do warsztatu – jak ją wybrać?

18 lutego, 2021
Smart
448
Views

Odpowiednio dobrane kompresory przemysłowe do warsztatu powinny wyróżniać się parametrami technicznymi ściśle odpowiadającymi specyfice tego typu działalności gospodarczej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy ustalić, czy potrzebne jest urządzenie o kompaktowych wymiarach, wysokiej wydajności, czy też niskim poborze mocy. Inwestycja w wybrany model kompresora przemysłowego musi być poprzedzona przeanalizowaniem potrzeb danej firmy.

Jaki kompresor wybrać do warsztatu lakierniczego, wulkanizacyjnego czy samochodowego?

Warsztaty wulkanizacyjne czy lakiernicze a także niewielkie firmy obsługujące mniejszą ilość klientów mogą zdecydować się na kompresory przemysłowe dostępne w przystępnych cenach. To urządzenia, które dzięki swojej nowoczesnej budowie, kompaktowych wymiarach i wysokiej sprawności energetycznej są w stanie wytworzyć pożądaną ilość sprężonego powietrza dopasowaną do potrzeb danego zakładu czy firmy usługowej. Atrakcyjny cenowo kompresor przeznaczony do warsztatu samochodowego, powinien wyróżniać się kilkoma cechami. Przede wszystkim musi on być wydajny i pracować w trybie 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wulkanizatorów, lakierników, a także osób zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem przez piaskowanie. Oprócz tego dobry kompresor przemysłowy do warsztatu samochodowego powinien być odporny na intensywną eksploatację, uszkodzenia mechaniczne, jak również zbyt szybkie zużycie poszczególnych podzespołów i elementów składowych.

Jakie parametry techniczne muszą mieć kompresory śrubowe do warsztatu samochodowego?

Kompresory śrubowe olejowe lub bezolejowe mogą być wykorzystywane nie tylko w profesjonalnych warsztatach samochodowych czy zakładach lakierniczych. Do najważniejszych cech kompresora, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, należy m.in.:

  • wydajność efektywna,
  • ciśnienie sprężania,
  • pojemność zbiornika.

Niektóre osoby cenią sobie także kompresory mobilne, które można przemieszczać w dowolnie wybrane miejsce, bez potrzeby używania do tego celu ciężkiego sprzętu transportującego. Kompresory śrubowe mobilne to urządzenia, które wyróżniają się bardzo wydajnym działaniem, bezawaryjnością, a także zaawansowanymi parametrami technicznymi.

Zalety kompresorów Flexi i Smart i ich wykorzystanie w zakładach lakierniczych czy warsztatach samochodowych

Warsztaty samochodowe, które potrzebują energooszczędnych sprężarek mogą zainwestować w kompresory Flexi. To tanie w eksploatacji i wydajne urządzenia, które gwarantują szybki zwrot inwestycji także dzięki niskim kosztom konserwacji czy ewentualnych napraw.

Sprężarki śrubowe Flexi o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju, napędem pasowym, posiadają moc od 11 do 18,5 kW i silniki w klasie IE3. Urządzenia nie posiadają biegu jałowego, co gwarantuje ich dłuższą żywotność. Niskie obroty bloków śrubowych zapewniają także dłuższe okresy pomiędzy przeglądami i obniżają koszty konserwacji tego sprzętu. W zakładach wulkanizacyjnych i lakiernictwie przydają się także sprężarki śrubowe Smart. Posiadają one wtrysk oleju i napęd poprzez przekładnię pasową. To sprzęt, który posiada bardzo wydajny silnik, a także niższą temperaturę sprężania, co wydłuża okresy jego konserwacji. Relatywnie niska prędkość obrotowa zapewnia bezawaryjność urządzenia. To produkt z podwójną ochroną silnika i niskim poziomem hałasu, umożliwiającym zainstalowanie w dowolnie wybranym miejscu w warsztacie samochodowym.

Nowoczesne kompresory przemysłowe dedykowane warsztatom samochodowym powinny być odporne na działanie niekorzystnych warunków panujących w tych miejscach a także zanieczyszczenia i unoszące się w powietrzu pyły. Oprócz tego, musi to być sprzęt łatwy do instalacji i bezawaryjny w działaniu, odporny na intensywną eksploatację.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Article Categories:
Biznes · Technologie

Comments are closed.